Zarejestrowali beczki i wygrali wycieczki

captan 80 wgSadownicy, którzy zakupili Captan 80 WG w beczkach mieli po raz kolejny okazję wziąć udział w konkursie. Wystarczyło na stronie internetowej producenta podać kod umieszczony w pakiecie rejestracyjnym  na  beczce, aby móc wygrać wycieczkę. Szczęśliwi zwycięzcy w dniach 11-15 kwietnia odwiedzili Francję.

Wizyta w fabryce Captanu 80 WG

Pierwszym celem wycieczki była siedziba firmy Arysta LifeScience w miejscowości Nogueres. Mieszczą się tam biura firmy oraz zakłady produkujące środki ochrony roślin. Pracownicy Arysty przedstawili firmę, która zajmuje obecnie 10. miejsce w rankingu największych firm produkujących środki ochrony roślin i 1. pod względem szybkości rozwoju. Wśród flagowych produktów firmy znajdują się Captan 80 WG, biostymulator Asahi SL, Gwarant 500 SC, Apacz 50 WG i seria nawozów z ekstraktem z alg morskich Goemar.

Zakład w Nogueres zajmuje się formułowaniem środków ochrony roślin. Oznacza to, że z czystej substancji aktywnej wytwarzane są gotowe środki ochrony roślin, które później trafiają na rynki w całej Europie.

Captan 80 WG produkowany jest z użyciem technologii fluidazed bed, dzięki czemu granulat łatwo rozpuszcza się w wodzie, nie pyli i nie pieni się.

-Jakość produktów jest wielokrotnie sprawdzana podczas całego procesu produkcji. Dzięki temu mamy pewność, że do rolników trafiają towary najwyższej jakości – wyjaśniał Adam Słowiński z Arysta LifeScience.

[nggallery id=46]

Wizyta w fabryce Carpovirusine Super

Kolejnym bardzo interesującym punktem programu była wizyta w zakładzie firmy Natural Plant Protection w Pau. Wytwarzany jest tam biologiczny insektycyd Carpovirusine Super zawierający wirusa, który zwalcza owocówkę jabłkóweczkę. Owocówka jabłkóweczka stanowi poważny problem dla sadowników we Francji.

W zakładzie produkcyjnym w kontrolowanych warunkach rozmnaża się owocówkę jabłkóweczkę. Następnie część larw jest zarażana wirusem, który powoduje ich śmierć w ciągu kilku dni. W specjalnym procesie ekstrakcji wirus jest wydobywany z martwej owocówki.

[nggallery id=47]

Plantacja kiwi i winnice

Sadownicy mieli przyjemność odwiedzić plantację kiwi. Roślina ta trafiła do Francji z Nowej Zelandii, natomiast naturalnie występuje w Chinach. Odwiedzone przez grupę gospodarstwo produkuje kiwi metodami ekologicznymi, dzięki temu że nie występują tam choroby typowe dla tej uprawy.

Plantacja zaskoczyła sadowników swoim wyglądem. Kiwi to pnącze owijające się wokół podpór. Pędy i liście porośnięte są charakterystycznymi włoskami. Jest to roślina dwupienna – osobniki z męskimi kwiatami są sadzone naprzemiennie z osobnikami żeńskimi.

Polscy sadownicy odwiedzili również kilka winnic w różnych regionach Francji. Mogli tam przyjrzeć się uprawie winorośli i zadać szczegółowe pytania dotyczące agrotechniki. Nie zabrakło również wizyty w piwnicach, gdzie przewodnicy objaśnili proces produkcji wina białego i czerwonego.

[nggallery id=48]

Lourdes i Paryż

W programie wycieczki znalazł się krótki pobyt w Lourdes – miejscu, gdzie w połowie XIX wieku miała miejsce seria cudownych objawień. Dziś nad grotą, w której ukazywała się Matka Boża stoi neogotycka bazylika, a Lourdes jest jednym z najpopularniejszych celów pielgrzymek.

Na zakończenie udanego wyjazdu sadownicy odwiedzili Paryż. Podczas jednodniowego pobytu poznali najważniejsze atrakcje turystyczne stolicy Francji: Łuk Triumfalny, wieżę Eiffla, Pola Elizejskie, Pałac Luksemburski, katedrę Notre-Dame.

[nggallery id=49]