Wyjazd szkoleniowy do Niemiec z firmą DuPont

Coragen insektycyd cenaW dniach 23-26.08 przedstawiciele Agrosimex uczestniczyli w szkoleniowym wyjeździe do Niemiec zorganizowanym przez firmę DuPont. Wyjazd poświęcony był nowemu preparatowi o nazwie Coragen 200 SC, który w sezonie 2012 będzie dostępny w Polsce. Szkolenie składało się z wykładów przedstawicieli DuPont w Niemczech oraz wizyt w gospodarstwach sadowniczych, gdzie prowadzone są doświadczenia z preparatem, ale jest on również stosowany od 2 lat do zwalczania owocówki jabłkóweczki oraz zwójkówek.

Jedno z doświadczeń założone jest w gospodarstwie należącym do grupy producentów Obsthof, w miejscowości Aseleben. W tym regionie duże zagrożenie stawi Owocówka jabłkóweczka. Szczególnie w starszych kwaterach porażenie jest na bardzo wysokim poziomie – na kwaterze kontrolnej było to 82%! Występują tam dwa pokolenia tego szkodnika w sezonie.

W sadach gdzie zagrożenie jest na standardowym poziomie wykonuje się 3-4 zabiegi zwalczające owocówkę, natomiast na kwaterach 30 letnich, gdzie zagrożenie jest bardzo duże – nawet 10. Coragen 200 SC  zwalcza również zwójkówki i polecany jest we wczesnych fazach rozwojowych larw tj. czarna główka lub na młode stadia larwalne. Zaletą preparatu jest długie działanie – do 3 tygodni oraz trudna zmywalność. Dodatkowo jest on bezpieczny dla fauny pożytecznej. Polecane są 2 zabiegi w sezonie.

[nggallery id=26]