Vaxiplant SL – skuteczność i bezpieczeństwo

Wraz z coraz większą świadomością konsumentów, zmianami w prawodawstwie i pozytywnymi trendami obecnymi w krajach zachodnich rośnie popyt na zdrowe owoce. Co zatem mogą zrobić polscy producenci?

Rozwiązaniem jest Vaxiplant SL, który nie tylko chroni uprawy, ale także wpływa korzystnie na zmniejszenie pozostałości środków ochrony roślin w plonach.
Polscy producenci owoców – cenionych zarówno przez klientów w kraju, jak i za granicą – dbając o jakość swoich upraw, nie zawsze zwracają uwagę na zagadnienie, jakim jest obecność pozostałości środków ochrony roślin w plonach. Tymczasem rośnie świadomość konsumentów, którym zależy na zdrowym odżywianiu i unikaniu zbędnych substancji chemicznych w pożywieniu.

Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzą zmiany w przepisach prawnych, np. ustawa o integrowanej ochronie, która określa rozwiązania pozwalające zapewnić odpowiednie zabezpieczenie roślin i ekonomiczność produkcji, a przy tym ograniczyć negatywne skutki środków stosowanych w procesie uprawy. Nie bez znaczenia są także pozytywne trendy w tym zakresie, obecne już w krajach zachodnich.

Vaxiplant SL- co to jest ?

Odpowiedzią na te potrzeby jest Vaxiplant SL, preparat zarejestrowany do ochrony truskawek przed chorobami pochodzenia grzybowego: szarą pleśnią (Botrytis cinerea), białą (Mycosphaerella fragariae) i czerwoną plamistością liści (Diplocarpon earliana) oraz mączniakiem prawdziwym truskawki (Sphaerotheca macularis).

Preparat skutecznie chroni przed uodpornionymi patogenami i nie stanowi przy tym zagrożenia dla organizmów pożytecznych. Ze względu na brak pozostałości po zabiegach preparat może być stosowany także przez zbiorem owoców. Ponadto wpływa on korzystnie na ograniczenie poziomu pozostałości innych fungicydów.

Przy zastąpieniu niektórych zabiegów fungicydowych Vaxiplantem, można uzyskać zbliżony poziom ochrony ale jednocześnie owoce będą zawierały mniej pozostałości. To gwarancja bezpieczeństwa dla producentów, a przede wszystkim dla konsumentów.
Uzupełnienie standardowego programu ochrony o Vaxiplant SL zwiększa ogólną skuteczność ochrony dlatego preparat ten można z powodzeniem włączać do programów ochrony truskawki. Ograniczenie zużycia fungicydów, wpływa korzystnie na zmniejszenie pozostałości środków ochrony roślin w owocach.

vaxipant