TSW 2013 zakończone

tsw 2013 konferencjaZakończyły się Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2013. Trwającą dwa dni imprezę według organizatora odwiedziło w sumie około 4200 osób. Byli to przede wszystkim sadownicy z różnych rejonów Polski.  Pojawili się też goście z zagranicy: Ukrainy, Litwy, Rumunii, Włoch. Wśród odwiedzających nie zabrakło również producentów warzyw.

tsw 2013 targi sadownictwa i warzywnictwaWystawcy na TSW 2013

W tym roku wśród wystawców w halach wystawienniczych warszawskiego Expo XXI dominowali producenci i dystrybutorzy sprzętu do produkcji sadowniczej. Były to głównie urządzenia i komponenty chłodnicze, urządzenia do pakowania, środki produkcji i narzędzia. Zwiedzający mieli więc znakomitą okazję do dokładnego zapoznania się z oferowanymi maszynami, a także porównania produktów różnych producentów. Na targach można było zobaczyć ponadto ładowarki, wózki widłowe, rozdrabniacze sadownicze i polowe, maszyny uprawowe, rozsiewacze nawozów, odkurzacze przemysłowe, mikrociągniki.

Konferencja sadownicza na TSW 2013

Zainteresowani mieli okazję do spotkania się i wymiany doświadczeń zdobytych w swoich gospodarstwach, a także do czerpania wiedzy od fachowców z zakresu efektywnego prowadzenia sadów oraz plantacji warzywnych, bo TSW to również możliwość zdobycia fachowej wiedzy.

Dużym powodzeniem cieszyły się prelekcje dla producentów owoców, szczególnie w pierwszym dniu targów, w którym dominowała tematyka ekonomiczna oraz agrotechniczna. Wśród wykładowców byli m.in. naukowcy z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, specjaliści z ODR w Minikowie, doradcy sadowniczy i przedstawiciele firm dostarczających środki do produkcji ogrodniczej.

Konferencja warzywnicza na TSW 2013

W dwóch salach na konferencji warzywnej tematy z zakresu uprawy, ochrony i przechowywania warzyw, a także zagadnienia ekonomiczne, dotyczące rynku pomidorów i ogórków szklarniowych prezentowali naukowcy z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach na czele z prof. Franciszkiem Adamickim i z Uniwersytetów Przyrodniczych Krakowie i Poznaniu, IOR PIB w Poznaniu, a także doradcy z firm z branży ogrodniczej.

Atrakcje w czasie TSW 2013

Stoisko Agrosimex cieszyło się znacznym zainteresowaniem odwiedzających targi. Podczas imprezy oprócz możliwości zapoznania się z ofertą firmy na sezon 2013 była możliwość nabycia sekatorów marki Original Löwe w atrakcyjnej promocji. Każdy posiadający kupon promocyjny na zakup sekatora otrzymywał parę rękawic ogrodniczych gratis.

Atrakcją podczas TSW 2013 była loteria fantowa z wieloma atrakcyjnymi nagrodami, w której można było wygrać m.in. zestaw akumulatorowy, nawozy oraz środki ochrony roślin.

TSW 2013 – galeria zdjęć

[nggallery id=55]

Polecane artykuły: