Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2014 – największa w kraju impreza branżowa dla sadowników

tsw_2014_logoW dniach 19-20 lutego w Warszawskim Centrum Targowym EXPO XXI przy
ul. Prądzyńskiego 12/14 odbędą się IV Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW
2014.

Targi po raz drugi organizuje Oficyna Wydawnicza Oikos. TSW to aktualnie największa w kraju wystawa branżowa dla sadowników i producentów warzyw. Udział w wystawie zapowiedziało już ponad 140 firm, mających bogatą i zróżnicowaną ofertę zarówno dla indywidualnych gospodarstw ogrodniczych, jak i grup producenckich.

Targom towarzyszą konferencje – sadownicza i warzywna, w trakcie których wygłoszonych zostanie 48 prelekcji.
Zaplanowaliśmy ponadto loterię dla zwiedzających z nagrodami ufundowanymi przez wystawców.
Na targach po raz pierwszy przyznana zostanie nagroda im. prof. Szczepana Aleksandra Pieniążka.

Bezpłatny wstęp

Wstęp na wystawę i konferencje jest bezpłatny. Organizator zapewnia dopłaty do transportu zorganizowanym grupom.
Po szczegóły prosimy sięgnąć na tsw.targi.pl/doplaty.

Wystawcy

Na targach TSW 2014 zwiedzający będą mieli znakomitą okazję do zapoznania się z produktami firm z całej Polski oraz kilku międzynarodowych koncernów.

Wystawcy zaprezentują bogatą ofertą środków produkcji: nowoczesnych nawozów, chemicznych
i biologicznych środków ochrony roślin i innych produktów wspierających produkcję ogrodniczą.

Wśród wystawców są wiodące firmy maszynowe, które pokażą najnowsze urządzenia do pielęgnacji sadów i upraw warzywnych. Pojawią się także firmy oferujące różnorodne usługi dla branży ogrodniczej.

Udział w targach zapowiedziało wiele firm zajmujących się chłodnictwem i przechowalnictwem, firmy dostarczające maszyny do sortowania owoców i warzyw oraz opakowania do sprzedaży tych produktów.

Obecni będą producenci materiału szkółkarskiego, firmy handlujące owocami i specjalizujące się w przetwórstwie owoców.

Patronat

Targi TSW 2014 objęły patronatem najważniejsze ogrodnicze organizacje w kraju: Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej, Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych, Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw, Stowarzyszenie Producentów Pomidorów i Ogórków pod Osłonami. Honorowym patronem TSW 2014 jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Imprezy towarzyszące – konferencje

Targom towarzyszyć będzie Forum Grup Producentów Owoców i Warzyw oraz konferencje: Konferencja Sadownicza dla producentów owoców ziarnkowych i pestkowych, Konferencja Truskawkowa,, Konferencja Uprawy pod Osłonami, Konferencje Uprawa warzyw w polu oraz Uprawa w tunelach foliowych.

Patronat merytoryczny

Patronem merytorycznym TSW 2014 jest Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach. W sumie zaplanowaliśmy 48 wykładów, a naszymi prelegentami będą wybitni specjaliści z Polski, Wielkiej Brytani, Holandii, Hiszpanii i Niemiec.

Tematy wykładów

Wśród tematów znajdą się m.in. wykłady dotyczące zasad Integrowanej Ochrony, wymagań dotyczących używania środków ochrony roślin oraz neutralizacji pozostałości. Poruszymy tematy agrotechniczne dotyczące efektywnego nawożenia i regenerowania gleby na wiosnę. Będą także prelekcje dotyczące budowy i eksploatacji nowoczesnych obiektów chłodniczych.

Dla producentów owoców pestkowych przygotowaliśmy wykłady dotyczące ochrony czereśni, wiśni i śliw zgodnie z IO. Opowiemy o biznesowym modelu sadu czereśniowego oraz optymalnym zabezpieczaniu upraw przed deszczem i gradem.

Konferencja truskawkowa poświęcona zostanie nowym trendom w polowej i tunelowej uprawie truskawek, a usłyszymy m.in. uznanych doradców sadowniczych z Niemiec i Holandii.

Szczegółowy program konferencji publikujemy na stronie www.tsw.targi.pl.