Sad doświadczalny SGGW Wilanów – 6.09.2015

wilanów 3Dnia 6 września 2015 roku odbyła się XIX edycja dnia otwartego w Wilanowskim sadzie doświadczalnym SGGW. Jak co roku odwiedzający mieli możliwość zapoznania się z ofertą maszyn oraz technologii wykorzystywanych w sadownictwie. Organizatorem wydarzenia była Katedra Sadownictwa SGGW z Profesorem Tomalą na czele.

 

 

 

wilanów 4Przedstawiono wyniki doświadczeń aktualnie  prowadzonych w kwaterach jabłoni, gruszy i śliwy. Mgr Romuald Dziuban oprowadził przybyłych gości po kwaterze z zamontowanymi sieciami przeciwgradowymi, odpowiadając na wszelkie nurtujące sadowników pytania.

Nie brakowało licznych pokazów maszyn usprawniających zbiór owoców (platformy, kombajny, wózki) oraz wykonywanie ochrony chemicznej (opryskiwacze, ciągniki).

 

Oprócz bazy maszynowej dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska firm dystrybuujących środki ochrony roślin i nawozy. Pracownicy firmy Agrosimex dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z klientami. Na klientów czekali również doradcy Agrosimex służący pomocą w rozwiązywaniu problemów uprawowych sadowników.

wilanów 2 wilanów 1