Relacja z XIV Konferencji Sadowniczej w Lublinie

konferencja sadownicza lublin spotkanie sadowniczeW dniu 8 grudnia 2011 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, pracownicy firmy Agrosimex wzięli udział w XIV Konferencji Sadowniczej zorganizowanej przez Władze Uniwersytetu, Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych i Urząd Marszałkowski w Lublinie.

XIV Konferencja Sadownicza w Lublinie – tematy przewodnie

Tematem przewodnim konferencji była przyszłość uprawy truskawki, maliny, porzeczki czarnej i borówki wysokiej w Polsce. Podczas licznych wykładów omówiono również problemy dotyczące m. in. opłacalności produkcji owoców, krajowego przetwórstwa owoców i produkcji owoców bezpiecznych dla zdrowia konsumentów, co wzbudzało szczególne zainteresowanie uczestniczących w nich producentów.

lublin konferencja sadownicza targi sadownicze

Na stoisku wystawowym firmy Agrosimex towarzyszącym konferencji, doradcy z naszej firmy odpowiadali odwiedzającym je sadownikom na liczne pytania dotyczące ochrony i nawożenia upraw drzewek i krzewów owocowych, udzielali informacji związanych z ofertą produktową firmy i rozdawali materiały drukowane z zaleceniami.

Wysoka frekwencja

Frekwencja była duża, zainteresowanie ze strony uczestników również. Dla naszych pracowników była to kolejna okazja do spotkania z naszymi klientami, których na terenie lubelszczyzny nie brakuje, ale byli tam obecni także sadownicy z innych rejonów Polski, m.in. Mazowsza, Ziemi Sandomierskiej.

towarzystwo rozwoju sadów karłowych

-Na tych konferencjach jesteśmy co roku, od wielu wielu lat, bo warto – ze względu na program, na atmosferę i grono osób z którym się tam spotykamy” – powiedział Janusz Miecznik, Zastępca Dyrektora Działu Marketingu i Rozwoju w firmie Agrosimex.

targi sadownicze