Relacja z XVI Ogólnopolskiego Spotkania Sadowników w Grójcu – wideo

XVI Ogólnopolskie Spotkanie Sadowników w Grójcu29 stycznia w Grójcu odbyła się XVI edycja Ogólnopolskiego Spotkania Sadowników. Organizatorem wydarzenia był Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz Związek Sadowników RP. Głównym partnerem spotkania była firma Agrosimex, a honorowy patronat objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Przygotowaliśmy dla Państwa dwie relacje filmowe z Ogólnopolskiego Spotkania Sadowników. Pierwszego dnia w Belsku Dużym odbył się pokaz cięcia prowadzony przez Barta Liesenborghsa. W filmie znajdą Państwo jego porady dotyczące cięcia jabłoni. Drugi film to wywiady z organizatorami grójeckiego spotkania.

Relacja z pokazu cięcia w Belsku Dużym

Na pokazie cięcia sadu w gospodarstwie Ewy i Jerzego Jasiorowskich zgromadziła się bardzo liczna grupa sadowników – około 200 osób. Belgijski doradca sadowniczy Bart Liesenborghs zaprezentował m.in. sposób cięcia odmiany Jonagold.

Przypomnijmy zalecenia Barta Liesenborghsa dotyczące ochrony jabłoni:

W 2010 roku mieliśmy do czynienia z silnymi infekcjami parcha jabłoni. W związku z tym możemy spodziewać się silnej presji tej choroby. Dlatego w nadchodzącym sezonie walkę z parchem należy rozpocząć jak najwcześniej, tj. z chwilą ukazania się pierwszych zielonych części roślin.

Z powodu nadmiaru wilgoci następował wtórny wzrost roślin. Z tego powodu wiele pędów jest porażonych mączniakiem.

Relacja ze spotkania w Hali Sportowej Spartacus w Grójcu.

Partner cyklu: sekatory Original Loewe