Relacja z II Konferencji Truskawkowej w Jasieńcu

konferencja truskawkowaW minioną sobotę w Jasieńcu odbyła druga Konferencja Truskawkowa. Organizowana przez Agrosimex impreza i w tym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem producentów truskawek. Mimo ciężkich warunków atmosferycznych panujących w ostatnim czasie do hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Jasieńcu zawitało około 350 osób.

Wystąpienie przed sesją wykładową

Przed sesją merytoryczną swoje wystąpienie miał poseł Mirosław Maliszewski – przewodniczący Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej. Poruszył temat eksportu polskich owoców na Wschód. Podsumował bieżące projekty, które mają na celu promowanie polskich owoców w kraju i za granicą. W drugiej części wystąpienia była również mowa o pracach, które trwają nad stworzeniem łatwiejszych form zatrudniania pracowników sezonowych z Ukrainy w sektorze rolnictwa.

Przebieg Konferencji Truskawkowej

Sesja wykładowa cieszyła się dużą popularnością. Szczególnie dużym zainteresowaniem wykład ‚Ochrona truskawki przed chorobami, choroby  systemu korzeniowego‚  wygłoszony przez dr Beatę Meszkę z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

W związku z tym, że sesja merytoryczna była bardzo owocna już wkrótce będziemy prezentować liczne materiały wideo z wykładów.

Dziękujemy za przybycie.

Prezentujemy poniżej galerię zdjęć z tego wydarzenia:

[nggallery id=54]

Polecane artykuły: