Nawożenie dolistne wapniem

Niedobory wapnia w roślinach powodują poważne uszkodzenia ścian komórkowych owoców. Objawy występują w postaci chorób fizjologicznych (gorzka plamistość podskórna), spadku zdolności przechowalniczej owoców oraz ogólnego pogorszenia jakości plonów. Rozpocznij niezwłocznie uzupełniające nawożenie wapniem swoich upraw przy pomocy następujących nawozów:

nawożenie dolistne wapniemMetalosate Calcium

To szybki i skuteczny wapniowy nawóz dolistny w formie bardzo małych molekuł składników pokarmowych skompleksowanych naturalnymi aminokwasami. Taka formulacja nawozu zapewnia całkowite wchłonięcie wapnia w ciągu 3-4 godzin od zabiegu, a następnie bardzo szybkie przemieszczanie składników w roślinie. Nawozy Metalosate Calcium są elektrycznie obojętne, dzięki czemu mogą być transportowane w komórce roślinnej do membrany plazmatycznej, a potem przez aminokwasy zawarte w nawozach do cytoplazmy.

folanxFolanx Ca 29

Nawóz zawiera 29% wapnia w postaci mrówczanu wapnia, dzięki czemu dostarcza roślinie ilość wapnia odpowiadającą 40,6 % tlenku wapnia. Duża zawartość wapnia w nawozie zwiększa mechaniczny opór ścian komórkowych przeciwko przenikaniu patogenów. Jest szybko wchłaniany i transportowany przez roślinę.

 

 

viflo cal s nanosrebroVIFLO CAL S

Pierwszy Polski nawóz dolistny zawierający unikalne połączenie wapnia i srebra w Nano technologii. Wapń w nawozie występuje w połączeniu z cząsteczkami nanosrebra, co przyśpiesza pobieranie i transport wapnia w roślinie. VIFLO CAL S poprawia jakość owoców i ogranicza straty spowodowane chorobami przechowalniczymi i fizjologicznymi.

Rosacal plus

Koncentrat nawozowy do dokarmiania roślin wapniem. Zwiększa koncentrację wapnia w owocach, poprawia zdolności przechowalnicze jabłek oraz ogranicza występowanie gorzkiej plamistości podskórnej i brunatnienia miąższu jabłek. Rosacal plus nie zawiera azotu, przez co jest szczególnie przydatny do ostatnich zabiegów nawozami wapniowymi.

tabela