Nawóz Azofol – azot, magnez i siarka

Azofol to koncentrat nawozowy do dokarmiania roślin azotem, magnezem i siarką. Nawóz zawiera w odpowiednich proporcjach azot, magnez i siarkę (N 16,1%, MgO 4%, SO3 8,1%), składniki mające największy wpływ na wzrost i rozwój roślin, a zwłaszcza na proces fotosyntezy.

Właściwości siarki w nawozie Azofol

nawożenie azotem nawóz azotowySiarka jest niezbędna do syntezy aminokwasów siarkowych, tj. cystyny, cysteiny, metioniny, a także zwiększa wykorzystanie azotu. Dzięki synergii azotu i siarki efektywność nawożenia tym nawozem jest o 30% wyższa od czystego mocznika. Płynna forma nawozu ułatwia przygotowanie cieczy roboczej – nie wymaga kłopotliwego rozpuszczania jak mocznik.

Specyfika azotu w nawozie Azofol

Azot w nawozie Azofol występuje w dwóch formach: 40% w formie amidowej – szybko działającej i 60% w formie polimeru cyklicznego o wydłużonym kontrolowanym działaniu. Dodatkowo produkt zawiera lignosulfoniany – naturalne związki chelatujące, które zmiękczają wodę i zwiększają przyczepność nawozu do liści, co zapewnia wykorzystanie składników z nawozu na poziomie ponad 90%.

Lignosulfoniany

Lignosulfoniany wytwarzają na liściach i łodygach roślin zewnętrzną warstwę ochronną utrudniającą wnikanie szkodliwych substancji i patogenów do ich wnętrza. Zapobiegają także krystalizacji nawozu w czasie przechowywania oraz przy stosowaniu nawozu w niskich temperaturach.

Bezpieczny nawóz azotowy

Azofol jest w pełni bezpieczny dla roślin i może być stosowany w przypadku silnych zaburzeń w pobieraniu azotu nawet w stężeniu 40%.

Stosowanie nawozu Azofol

Nawóz stosowany jest w zbożach (5-30 l/ha), kukurydzy (5-10 l/ha), rzepaku ozimym (10-60 l/ha), buraku cukrowym (5-20 l/ha), ziemniakach (5-20 l/ha), warzywach (5-10 l/ha), w uprawach drzew i krzewów owocowych (5-10 l/ha) oraz na łąkach i pastwiskach (10-40 l/ha).

Dystrybutorem nawozu Azofol jest firma Agrosimex.

Więcej o nawozie Azofol