Narzędzia tnące Original Löwe – wideo

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem dotyczącym sekatorów Original Löwe.


Agrosimex od 2009 roku jest dystrybutorem w Polsce sekatorów niemieckiej marki Original Löwe. Narzędzia tego producenta są bardzo popularne wśród sadowników z zachodu i południa Europy i użytkowane przez nich od wielu lat. Charakterystyczne dla narzędzi Löwe jest szeroka oferta sekatorów kowadełkowych. Głowica tnąca jest zbudowana z ostrza i przeciwostrza w postaci „kowadełka”, co powoduje, że gałąź jest cięta tylko przez ostrze, które pracuje prostopadle do kowadełka. Dzięki temu cięcie tego typu sekatorami jest dużo lżejsze niż w przypadku sekatorów z tradycyjnym systemem ostrza i przeciwostrza, działających na zasadzie nożyc. Ponieważ ostrze pracuje w płaszczyźnie prostopadłej do kowadełka, nie występuje efekt tzw. „niedocinania”. Wbrew obawom niektórych klientów, przed nowym systemem, oraz przed tym że gałąź będzie „uciekała” z ostrza, sekatory kowadełkowe znalazły już wielu użytkowników i liczba ich wciąż wzrasta. Świadczy to o profesjonalnym charakterze sekatorów Löwe oraz najlepszej ich jakości.

Sekatory jednoręczne

Spośród szerokiej palety oferowanych sekatorów jednoręcznych warto wyróżnić kilka najpopularniejszych, profesjonalnych modeli. Podstawowym, profesjonalnym sekatorem kowadełkowym jest model nr. 6. Jest to sekator jednoręczny z prostym ostrzem i kowadełkiem, najczęściej wybierany przez klientów.
Model nr. 8 jest dedykowany dla osób, które obawiają się pracy sekatorem z prostym kowadełkiem i posiada on lekko zakrzywioną głowicę tnącą (ostrze i kowadełko). Sprawia to, że gałąź jeszcze lepiej jest „trzymana” przez ostrze.
Model nr. 7 jest mniejszą wersją modelu 8, ponieważ posiada krótszą głowicę tnącą. Może mieć zastosowanie w uprawach, gdzie wycina się wiele drobnych przyrostów, którymi roślina jest mocna obficie zagęszczona.

Sekatory jednoręczne z tradycyjnym ostrzem i przeciwostrzem to modele 9, 11 i 12. Różnią się wielkością ostrza oraz rączek. Na uwagę zasługują rozwiązania dotyczące kształtu, ciężkości oraz regulacji rączek. Do wyboru mamy ergonomiczną rączkę, dopasowaną do kształtu dłoni lub rączki lekko wygięte do wewnątrz dla osób o małych dłoniach. Dodatkowo rączki w modelach 11 i 12 wykonane są ze specjalnego tworzywa, przez co sekator jest jeszcze lżejszy – nawet 170g.
Unikalnym rozwiązaniem jest zastosowana w modelach 6, 7, 8, i 9 śruba służąca do regulacji szerokości rozwarcia rączek. Dzięki temu każdy użytkownik może dostosować rozwarcie rączek do własnej dłoni.

Sekatory dwuręczne

Oferowane są 3 rodzaje sekatorów. Model 21 to sekator z tradycyjnym ostrzem i można nim wycinać gałęzie o średnicy nie przekraczającej 40mm.
Bardzo popularny model 20 wyposażony jest w kowadełko i bez trudu tnie gałęzie o średnicy 45mm. Kowadełko wykonane jest z miękkiego stopu, po to aby ostrze które docina gałąź do niego nie tępiło się szybko. Z uwagi na to element ten eksploatuje się szybciej i przy intensywnym użytkowaniu należy raz w sezonie wymienić kowadełko na nowe.
Nowością w sezonie 2011 jest model 22. Jest to model, w którym zastosowano zakrzywione ostrze i kowadełko. Dzięki temu jeszcze łatwiej i lżej wycina się gałęzie o średnicy 45mm.
W modelach 20 i 22 do wyboru są następujące długości rączek: 50 cm, 65 cm, 80 cm oraz 100 cm. Model 21 to rączki o długości: 50, 65 oraz 80 cm.

Partner cyklu: sekatory Original Loewe