Klub jagodowy ruszył pełną parą

Chociaż pogoda wciąż nas nie rozpieszcza to wiosna zbliża się wielkimi krokami. Wielu plantatorów zastanawia się nad działaniami w nadchodzącym sezonie. Z pomocą przychodzi Klub Jagodowy Agrosimex, który zainaugurował swoją działalność 21.03.2016 malinowo-truskawkowym spotkaniem w Ryszkach pod Jasieńcem.

Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów. Zjawili się niemal wszyscy okoliczni plantatorzy. Nie zabrakło również słuchaczy spoza powiatu Grójeckiego. Na spotkaniu poruszono tematy związane z uprawą malin i truskawek. Jako pierwsza wystąpiła Karolina Felczak, która jest nie tylko doradcą Agrosimexu, ale również dyrektorem placówki badawczej Fertico. Wykład był cennym źródłem wiedzy na temat chorób występujących w uprawach jagodowych i sposobów ich zwalczania. Kolejny temat przedstawiła Barbara Błaszczyńska, która od 25 lat specjalizuje się w uprawie truskawek. Przekazała wiele cennych informacji dotyczących zwalczania szkodników i chwastów. Nie zabrakło również sprawdzonych rozwiązań z oferty firmy Arysta.

Choroby i szkodniki to jednak nie wszystko. Michał Malicki -doradca Agrosimex omówił szczegółowy program nawożenia każdego z gatunków. Natomiast Mariusz Podymniak z Hortus Media zaprezentował nowe rozwiązania w uprawie malin z sadzonek doniczkowanych.Ryszki 2

Nowością w ofercie firmy Agrosimex od sezonu 2016 są systemy nawodnień i fertygacji. Szerzej omówił ten temat Grzegorz Głuszcz, który zajmuje się projektowaniem systemów nawodnieniowych i technicznym doradztwem dotyczącym fertygacji.

Co dalej?

Kolejnym krokiem w działaniach Klubu Jagodowego będą spotkania bezpośrednio na plantacjach pokazowych. Zapraszamy wszystkich chętnych do poszerzania swojej wiedzy.

Zachęcamy wszystkich plantatorów roślin jagodowych do systematycznego odwiedzania naszej strony doradczej, gdzie na bieżąco będą opisywane działania podejmowane na naszych plantacjach pokazowych, a także będą zamieszczane informacje o planowanych spotkaniach.

Nie chcesz przegapić spotkania Klubu Jagodowego?

Wystarczy wysłać swoje dane kontaktowe na adres mailowy klubjagodowy@agrosimex.pl