Jak odpowiednio nawozić nowe kwatery podczas sadzenia? – Projekt Jabłko, odcinek 16

Zapraszamy do obejrzenia komunikatu z 22.09.2021, w którym Ekspert oceni nawożenie startowe w nowej kwaterze.

00:20 – nowo założona kwatera Gali
01:00 – ocena efektów po zastosowaniu nawozu startowego

Mikrostar PMX kupisz tutaj

 

Transkrypcja

Projekt jabłko to całoroczne doświadczenie produkcji jabłoni wybranych odmian. Testujemy dla Was w praktyce rozwiązania dla maksymalizacji wielkości i jakoś plonu. Oglądaj kolejne odcinki cyklu.

Dzień dobry, dziś mamy 22 września i chciałbym zaprosić państwa do nowo założonej kwatery Gali. Kwatery, która była posadzona pod koniec maja. Dokładnie to był, czas sadzenia był w granicach dwudziesty siódmy maja. W tym momencie nagrywaliśmy program, w którym pokazywaliśmy między innymi proces sadzenia tej kwatery z zastosowaniem Mikrostaru. W tym przypadku był użyty Mikrostar PMX i chciałbym pokazać Państwu akurat jakie efekty uzyskaliśmy po zastosowaniu tego nawozu.

Fakt jest taki, że materiał szkółkarski był w super jakości i też to na pewno miało wpływ na to, w jaki sposób te drzewa wyglądają, ale bez należytej opieki, bez tego dobrego startu, właśnie z użyciem nawozu Mikrostar PMX trudno by było pewnie takie efekty uzyskać.

Po krótce proszę zauważyć, jak wyglądają boczne pędy, jest ich bardzo dużo, są rozłożone praktycznie na całej wysokości korony. Ten wzrost pędów nie jest nadmierny, a więc tutaj mamy symptomy tego, co będzie się działo w przyszłym sezonie. Dobre symptomy, bo po prostu na tych pędach są pąki, których będzie kwitnienie, a później owocowanie. Proszę również zwrócić uwagę na system korzeniowy, w jaki sposób rozrósł się w glebie i jak duża jest ilość korzeni włośnikowych.

To wszystko sprawia, że cała kondycja drzew, cały wygląd właśnie tej świeżo posadzonej kwatery jest, można powiedzieć, wzorowy. I właśnie jest to tez przyczyna, akurat działania produktu, który tutaj został zastosowany, a więc jeszcze raz powtórzę, Mikrostar PMX.