Doradca Sadowniczy- już niedługo najnowszy numer!

Najnowszy „Doradca Sadowniczy” już niebawem!

Wkrótce ukaże się pierwsze w roku 2018, wydanie „Doradcy Sadowniczego”. Specjalnie dla Was- czytelników, przygotowaliśmy go wraz z ekspertami z branży, poszerzając go o Program Ochrony Roślin Sadowniczych– przydatny przez cały sezon w gospodarstwie.

Zawiera on spis środków stosowanych do produkcji, nazwę substancji czynnej, dawkowanie oraz ich konkretne zastosowanie. Tabele podzielone są na grupy produktów odpowiedzialne za ochronę przed chorobami i szkodnikami oraz przed chwastami. Oprócz spisu środków dołączamy także tablice z programami ochrony i nawożenia wszystkich roślin sadowniczych.

Wydanie to poświęcone będzie tematowi zakładania i uprawy plantacji roślin jagodowych. Rozszerzamy ten temat, gdyż coraz więcej osób zastanawia się nad zmianą profilu produkcji w kierunku roślin jagodowych. Wśród artykułów
znajdują się również teksty dotyczące drzew pestkowych – przegląd ich najważniejszych szkodników, chorób oraz sposoby nawożenia.

W magazynie opisano ponadto problemy związane z niedoborami mikroelementów w glebie oraz strategię nawożenia jabłoni wapniem.

W tym numerze kontynuujemy także cykl artykułów poświęconych Klubom: Jagodowym, Fertygacyjnym i Borówkowym. Podsumowujemy sezon ich działalności oraz prezentujemy kolejne działania planowane w ramach Klubów.

W czasopiśmie poruszamy także temat preparatów stosowanych do walki z mączniakiem jabłoni. Na ten temat wypowiada się sadownik, który z powodzeniem zwalcza tę chorobę w swoim sadzie.

Zachęcamy do lektury!

 

Justyna Warda