Czy sadownicy będą pryskać „Rumem”?

Rumo 30 WG to nazwa insektycydu, który został zarejestrowany w marcu tego roku przez firmę DuPont. Środek zawiera substancję indoksakarb – tę samą co Steward 30 WG. Rejestracja obejmuje zwalczanie owocówki jabłkóweczki i zwójek liściowych w uprawie jabłoni, a także innych szkodliwych motyli w uprawie kapusty i kukurydzy.

Rumo 30 WG – krótka charakterystykazwalczanie szkodników w uprawie jabłonii kapusty i kukurydzy

Rumo 30 WG jest to środek owadobójczy zawierający w swoim składzie indoksakarb (związek z grupy oksadiazyn) – substancje czynną w ilości 300g w litrze preparatu. Środek ten jest dopuszczony do zastosowania w uprawach sadowniczych i warzywniczych.

Zakres stosowania preparatu Rumo 30 WG w uprawie jabłoni

W uprawach jabłoni preparat Rumo 30 WG możemy stosować do zwalczania owocówki jabłkóweczki i zwójek liściowych. W przypadku tego pierwszego szkodnika należy wykonywać zabiegi  w okresie intensywnego lotu motyli i składnia jaj (na kilka dni przed rozpoczęciem wylęgu gąsienic) od początku fazy rozwoju owoców do fazy, gdy owoc osiąga 70% typowej wielkości. Zaleca się zastosować jednorazowo od 0,17 do 0,2 kg/ha preparatu. W walce ze zwójkami liściowymi zaleca się przeprowadzać zabieg ochrony latem w okresie wylęgania się gąsienic. Zalecana maksymalna dawka preparatu  do 0,17 kg/ha.

Rumo 30 WG w innych uprawach

Preparat możemy zastosować w uprawie kapusty do zwalczania następujących szkodników: bielinek kapustnik, bielinek rzepnik oraz tantniś krzyżowiaczek. Do opryskiwania przystępujemy w okresie masowego wylegania się gąsienic poszczególnych szkodników. Zaleca się użycie środka w dawkach od 0,1 do o,12 kg/ha.

W uprawie kukurydzy preparatem Rumo 30 WG zwalczać szkodniki takie jak: omacnica, omacnica prosowianka oraz zachodnia kukurydziana stonka korzeniowa. Zalecana dawka jednorazowego stosowania to od 0,125 – 0,15 kg/ha.

 Polecane artykuły: