Chikara 25 WG – nowość wśród herbicydów

zwalczanie uciążliwych chwastów herbicydyOd niedawna na rynku dostępny jest nowy herbicyd Chikara 25 WG, którego producentem jest firma ISK BIOSCIENCES, a Agrosimex posiada go w swojej ofercie. Chikara 25 WG jest herbicydem o działaniu systemicznym. Flazasulfuron, substancja aktywna preparatu, pobierany jest zarówno przez korzenie, jak i liście roślin.

Po zabiegu substancja aktywna pozostaje w górnej warstwie gleby. Charakterystyczną cechą tego produktu jest jego bardzo długie działanie oraz dobra skuteczność w przypadku uciążliwych chwastów, co jest pożądane nie tylko na terenach nieużytkowanych rolniczo.

Produkt jest również testowany w sadach, a wyniki niejednokrotnie przerastają oczekiwania. Chikara 25 WG swoją wysoką efektywność wykazuje nawet kilka miesięcy po zabiegu i potwierdza się ona w zwalczaniu uciążliwych gatunków chwastów, takich jak wierzbownica gruczołowata, która od pewnego czasu stanowi bardzo duży problem w sadach.

W sezonie 2012 planowane są kolejne zabiegi wdrożeniowe w sadach. O wynikach tych doświadczeń będziemy państwa informować na bieżąco.

wierzbownica gruczołowata po zabiegu chikara zwalczanie chwastów
Wierzbownica gruczołowata po zabiegu Chikarą.

Polecamy artykuły nt. długodziałającego herbicydu Chikara 25 WG:

magazyn doradca sadownicy