Bezpłatna analiza chemiczna liści i owoców

Żelazo nawożenie niedoboryW sklepach Agrosimex trwa promocja nawozów Metalosate produkowanych przez firmę Albion. Każdy, kto zakupi co najmniej 10 litrów nawozów Metalosate może skorzystać z bezpłatnej analizy liści lub owoców. Wyniki analizy chemicznej informują o stanie odżywienia roślin, a także podają zalecenia dotyczące nawożenia.

Jak wygląda analiza i jakie wartościowe informacje można z niej odczytać?

Jak wyglądają wyniki analizy i czego można się z nich dowiedzieć?

Sadownik dostaje wyniki analizy i zalecenia w postaci wydruku.

Dzięki analizie liści można dowiedzieć się jaki jest stan odżywienia rośliny w momencie pobrania próbki (jakich składników jest za mało, a jakich za dużo, a które są na poziomie optymalnym).

Dzięki analizie owoców dowiemy się jaki jest stan odżywienia zawiązków a później owoców (w przypadku jabłek chodzi głównie o wapń). Wykonując analizę owoców jesienią dowiadujemy się ile i jakie pierwiastki wywozimy z sadu wraz z plonem. Jeżeli wyniki analizy gleby są wysokie, należy uzupełnić składniki P, K i Mg przynajmniej w takiej ilości, w jakiej zostały wywiezione z plonem.

Tak wygląda przykładowy wynik analizy chemicznej. Zawiera informacje o zawartości składników, ich optymalne zakresy oraz zalecenia.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z bezpłatnych badań?

Aby skorzystać z bezpłatnych analiz wystarczy zakupić 10 litrów nawozów Metalosate w dowolnym sklepie firmy Agrosimex. Następnie do sklepu trzeba dostarczyć próbkę, która ma być zbadana. Próbka powinna być dosyć duża, tzn. około 100 liści, 15 zawiązków, 6 jabłek. Pracownicy Agrosimeksu przekażą próbki do laboratorium. Wyniki będą dostępne po upływie około 1 miesiąca.

UWAGA!

Teraz z bezpłatnych analiz można skorzystać kupując także nawozy borowe:

– Rheobor (40 litrów)

lub

– Manniplex B (40 litrów)

Zapraszamy do sklepów Agrosimex!