Bezpieczna Ochrona Bezpieczna Jazda – Konkurs Captan 2014 – rozstrzygnięty

Firma Arysta LifeScience dba nie tylko o ochronę sadów ale również o samych sadowników, dlatego dla laureatów konkursu Captan zorganizowała szkolenie z zakresu doskonalenia techniki jazdy.

Szkolenie odbyło się 9 lipca w Bednarach koło Poznania w jednym z najnowocześniejszych centrów szkolenia kierowców w Europie – Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy Sobiesław Zasada Centrum. Podczas szkolenia uczestnicy poznali min: podstawowe elementy bezpiecznego prowadzenia pojazdu, zasady zachowania samochodu na różnych typach nawierzchni, technikę jazdy w zakręcie. Po szkoleniu teoretycznym laureaci konkursu pod okiem doświadczonych instruktorów mogli sprawdzić swoje umiejętności w szczególnie w ekstremalnych warunkach takich jak poślizg, gwałtowne hamowanie, jazda w trudnych warunkach drogowych. W takich sytuacjach od umiejętności i zimnej krwi kierowcy zależy bezpieczeństwo jego własne oraz innych uczestników ruchu. Zajęcia praktyczne odbyły się na specjalnie przygotowanym torze.

Aby zagwarantować sobie udział w szkoleniu z bezpiecznej jazdy wystarczyło do 28 lutego zarejestrować 3 zakupione beczki Captan 80 WG. Po tym terminie osoby które kupiły i zarejestrowały najwięcej beczek również otrzymały zaproszenie do wzięcia udziału w jednodniowym szkoleniu dla kierowców.

Captan 80 WG to środek grzybobójczy o działaniu kontaktowym przeznaczonym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie roślin sadowniczych przed chorobami grzybowymi. Aktualna rejestracja obejmuje parcha jabłoni i gruszy oraz gorzką zgniliznę w uprawach wiśni. Opakowanie 100 kg w beczkach jest najchętniej wybierane przez sadowników. Jak mówili zwycięzcy konkursu, wybierają je ze względów ekonomicznych i praktycznych.