Belgijska jakość w Polsce – nawozy bezchlorkowe ROSAFERT

Kończy się kolejny sezon. Obfitował w wiele sytuacji, których nie dało się przewidzieć. Zarówno pogada jak i sytuacja polityczna nie sprzyjała plantatorom owoców i warzyw. Niestety jak powszechnie wiadomo produkcja rolnicza jest cykliczna, zakończenie jednego sezonu to początek drugiego. Trzeba przygotować plantacje do przezimowania, zabezpieczyć w składniki pokarmowe stanowiska pod uprawę warzyw.

Poprawa jakości gleby – 1 etap przygotowania roślin do zimy

Głównym czynnikiem, który zadecyduje o powodzeniu uprawy jest „sprawność gleby”. To od niej będzie zależało czy system korzeniowy będzie miał warunki do rozwoju i czy będzie optymalnie pobierał wodę i składniki pokarmowe. Podstawową rolę w mineralnym odżywianiu odgrywają makro i mikroelementy. To dzięki nim można skutecznie kontrolować efektywność azotu. W uprawie owoców i warzyw powszechnie wykorzystywane są nawozy, w których potas występuje w formie siarczanowej. Wynika to z faktu, że większość roślin ogrodniczych jest wrażliwa na zawarty w nawozie chlor. Chlor działa toksycznie na system korzeniowy zakłóca jego wzrost a co za tym idzie spadają plony i ich jakość.

Problem z dostępnością siarczanu potasu

Mijający rok zarówno w Polsce jak i Europie to spore zawirowania w dostępności siarczanu potasu, jako nawozu i surowca do produkcji nawozów wieloskładnikowych bezchlorkowych. Z docierających informacji już dzisiaj wiadomo, że co najmniej do końca czerwca 2015 będą występowały dalsze problemy z jego podarzą. Czas, zatem pomyśleć o zabezpieczeniu się i zakupem niezbędnych w uprawie owoców i warzyw nawozów bezchlorkowych.

Zastąp siarczan potasu – nawozy ROSAFERT

Idealnym rozwiązanie zaopatrującym uprawy ogrodnicze w podstawowe minerały jest gama nawozów ROSAFERT. Producentem tej szerokiej grupy nawozów jest lider w produkcji nawozów belgijska firma Rosier.

Tak, jak dla konesera słodyczy „belgijska czekolada” jest synonimem jakości, solidności i tradycji, tak dla profesjonalisty-ogrodnika nawozy ROSAFERT oznaczają niezawodność w działaniu, jakość oraz ponad 100-letnie doświadczenie firmy Rosier w produkcji nawozów.

Nawozy ROSAFERT to idealnie dobrana kompozycja składników pokarmowych:

  • azot w dwóch formach łatwo dostępnych dla roślin – amonowa i azotanowa
  • fosfor w formie superfosfatu
  • potas – formie siarczanu potasu, nie zawiera chloru
  • pełna gama mikroelementów dostosowana do potrzeb uprawianych roślin
  • 85% granul mieści się w przedziale 2-4 mm

W gamie nawozów bezchlorkowych ROSAFERT można znaleźć rozwiązania spełniające oczekiwania każdego ogrodnika.

tabela rosafert

Teraz belgijska jakość nawozów ROSAFERT w atrakcyjnej ofercie przedsezonowej. Atrakcyjne ceny oraz korzystne formy płatności.

Szczegóły oferty dostępne u Przedstawicieli Handlowych firmy Agrosimex sp. z o.o.

A.Kozera