54. Ogólnopolska Konferencja Ochrony Roślin Sadowniczych – relacja wideo

23 oraz 24 lutego w Centrum Kongresowym w Ossie odbyła się kolejna Konferencja Ochrony Roślin Sadowniczych, zorganizowana przez Instytut Ogrodnictwa (Oddział Sadownictwa) w Skierniewicach oraz firmę Bayer Crop Science. Podczas dwóch dni trwania konferencji, mimo siarczystego mrozu, imprezę odwiedziło wielu sadowników z rejonu grójecko-wareckiego oraz Białej Rawskiej, ale także innych regionów sadowniczych w Polsce. Świadczyć to może o tym, że sadownicy wciąż poszukują możliwości uzupełnienia i poszerzenia swojej wiedzy nt. ochrony roślin, szczególnie w sytuacji redukcji liczby dostępnych preparatów do zwalczania chorób i szkodników jak i wymogów dotyczących pozostałości pestycydów w owocach.

Organizatorzy, w części wykładowej przygotowali szereg ciekawych tematów: pierwszego dnia tematy ogólne, drugiego dotyczące występowania i zwalczania poszczególnych agrofagów w uprawach sadowniczych. Jak zawsze wykładom towarzyszyła wystawa firm z branży sadowniczej, w której m.in. uczestniczyła firma Agrosimex.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji.

Poniżej – Inauguracja konferencji:

Gości powitał prof. dr hab. Franciszek Adamicki – kierownik Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Następnie głos zabrał Dirk Ehle – prezes firmy Bayer sp. z o.o.

Wybierz interesujący cię temat, aby obejrzeć filmy z wykładów:

1. Przyczyny i skutki niedostatecznej ochrony drzew jabłoni i wiśni przed chorobami w 2010 roku – prof. dr hab. Eberhard Makosz, Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych, Lublin.

2. Strefy ochronne o zróżnicowanej szerokości, przy aplikacji pestycydów w sadach – prof. dr hab. Ryszard Hołownicki, Instytut Ogrodnictwa, Oddział Sadownictwa.

3. Niepowodzenia w zwalczaniu przędziorków w sadach – dr Alicja Maciesiak, Instytut Ogrodnictwa, Oddział Sadownictwa.

Kolejne filmy z 54. Ogólnopolskiej Konferencji Ochrony Roślin Sadowniczych już wkrótce.